Bara - ośrodek języków obcych Expercik - przedszkole na Warszewie Expert Kids - centrum edukacji dziecka Expert Kursy - centrum językowo-szkoleniowe
Grupa Edukacyjna Expert

Porady dla rodziców

Maluchy idą do przedszkola, czasem z radością, czasem z niepokojem, który dzielą z rodzicami.
To bardzo trudny i ważny moment dla obu stron. Poniżej zamieszczamy porady dla rodziców, których pociechy rozpoczynają przedszkolną przygodę.

 
PORADY DLA RODZICÓW
PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI

Pożegnanie z dzieckiem powinno być krótkie. Przedłużanie pożegnania wywołuje tylko niepotrzebny niepokój związany z pozostaniem w przedszkolu. Nie martw się, jeśli dziecko płacze przy rozstaniu. Zaufaj, że Twoja pociecha szybko się uspokoi i zajmie zabawą, a jeśli wystąpi jakiś problem nauczyciel skontaktuje się z Tobą. Staraj się panować nad własnym zdenerwowaniem, ponieważ dziecko ,wyczuwając Twoje emocje, niepokoi się i dodatkowo stresuje.

Odbieraj dziecko zawsze o umówionej porze. Możesz dodać, że odbierzesz dziecko np. po obiedzie, po podwieczorku, aby orientacyjnie znało moment twojego przybycia. Staraj się przychodzić po dziecko punktualnie, aby zaoszczędzić mu niepotrzebnych stresów związanych z oczekiwaniem na rodzica.


DZIECI CHORE

Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką nie są przyjmowane do przedszkola. Prosimy o to, aby nie przyprowadzać dzieci przeziębionych. Pamiętaj o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeśli coś cię niepokoi i istnieje ryzyko infekcji, poobserwuj dziecko w domu. Nie narażaj go na stres związany z pobytem w przedszkolu, kiedy nie najlepiej się czuje.
Jeżeli dziecko źle się poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast powiadomimy Cię o tym.


ODZIEŻ

Dziecko w przedszkolu ma uczyć się samodzielności, a więc istotne jest na ile mu to ułatwisz .Ubieraj dziecko w wygodne i praktyczne ubranka tj. odzież, która nie krępuje ruchów, daje się łatwo ściągać i zakładać (np. spodnie na gumce, a nie na guziki) i w której może się pobrudzić (np. podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie).
Ponadto  każde dziecko powinno posiadać:
·         kapcie,
·         szczoteczkę i pastę do zębów, kubeczek,
·         ubrania na zmianę,
·         paczkę chusteczek higienicznych
·         bidon lub kubeczek.
 
ZABAWKI
Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, bez której często ciężko mu wyjść z domu. Jednak podczas dnia w przedszkolu, dziecko poświęca jej zbyt dużo zainteresowania, co obniża jego koncentrację i chęć udziału w zajęciach i organizowanych zabawach. Dlatego też w naszym przedszkolu dzieci mogą przynosić zabawki z domu jedynie w piątek.
Dzięki temu unikniemy odwracania uwagi dziecka od zajęć, zwiększymy jego koncentrację, a przede wszystkim nie dopuścimy do sytuacji, w której dziecko zostawi zabawkę w przedszkolu, a w domu zareaguje na jej brak płaczem.
 
 
Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem 

Copyrights © Expert Centrum Językowo-Szkoleniowe, Szczecin 2012 | wykonanie strony: crazybeaver.net